با ثبت نام در سایت از مزایای اعضا بهره مند شوید!

عدم نمایش تغییرات نور صفحه روی دسکتاب

+3 امتیاز
102 بازدید
سوال شده آبان 3, 1393 در میزکارها توسط salyvirus (75 امتیاز)

سلام و خسته نباشید ، مستقیم میرم سر اصل مطلب
راستش وقتی تو لپ تاپم نور صفحه رو با کلیدهای فانکشن عوض میکنم نور کم و زیاد میشه ولی اون پنجره کم رنگی که نشون میده نور و صدا چقدر کم و زیاد میشه و مقدارشون چقدره نمیاد.
لینوکسم اوبونتو 14.04 هستش و از میزکار گنوم استفاده میکنم..
اگه کسی بلده خواهشا جواب بدید ، یه هفتست دارم دنبال راه حلش میگردم

1 پاسخ

+1 امتیاز
پاسخ داده شده آبان 4, 1393 توسط nima (986 امتیاز)

سلام
مدل لپ تاپ خود را ننوشته اید . چون اگر مدلش قدیمی باشه که از قدیمی بودنشه اگر هم قدیمی نیست اما کارت گرافیک نصب شده nvidia هست یا درایور اونو نصب کن اگر درایور اونو گیر نیاوردی که با توجه به تحریم بودن گیرت نمیاد چون کلا لینوکسهای جدید با کارت گرافیک انویدیا خوب کار نمیکنه و بیشتر سازگاری با اینتل داره .یکلام ازخیر لینوکس اوبونتو روی لپتاپ بگذر. برو سراغ لینوکس هندی اینم لینکش

دارای دیدگاه آبان 4, 1393 توسط salyvirus (75 امتیاز)

سلام ، ممنون که پاسخ دادی ، لپ تاپم dell inspiron n5110 هستش ، دو تا گرافیک داره یکی اینتل 3000 یکی انویدیاست که هر دو نصبه ، برنامه bumblebee هم نصبه ، در کل خوب کار میکنه ، این مشکلی هم که گفتم تازگی باهاش روبرو شدم چون قبلا اون پیغام تغییرات ظاهر میشد ، ولی الان نمیدونم چی شده از کار افتاده ، یادم هم نمیاد که بعد از نصب چه برنامه ای این مشکل پیش اومد ، راستی در مورد لینوکس هندی سایت فارسی ای نیستش که یه بررسی دقیق کرده باشدش؟
ممنون

دارای دیدگاه آبان 4, 1393 توسط nima (986 امتیاز)

سلام ضمنا در مورد گرافیکتون یک چیزی یادم اومد گفتم بگم به شما که این که شما میگین ((، این مشکلی هم که گفتم تازگی باهاش روبرو شدم چون قبلا اون پیغام تغییرات ظاهر میشد ، ولی الان نمیدونم چی شده از کار افتاده ، یادم هم نمیاد که بعد از نصب چه برنامه ای این مشکل پیش اومد )) این اتفاقات ناگهانی بعد از آپدیت هم ممکن است به وجود آمده باشد و چون شما با این فکر که سیستم خودم را آپدیت کنم رفتی و اینکار را برای افزایش ضریب امنیتی انجام دادی و حین آپدیت درایور ها شما هم آپدیت شدند و درایور جدید با اون سخت افزارهای شما کار نمیکنه.میتونی درایور جدید را پاک کنی و همون ورژن قدیمی که قبل از اپدیت داشتی را استفاده کنی.
و اما مستندات برای هندی لینوکس این یک لینک به بخش بررسی این توزیع روی دیستروواچ است. به انگلیسی است باید اگر خواستید با مترجم گوگل ترجمه کنید.و اما لینک برای فارسی پیدا نکردم ولی لینک به سایت ویکی مربوط به آن را میزارم enter link description here

دارای دیدگاه آبان 4, 1393 توسط salyvirus (75 امتیاز)

خیلی خیلی ممنون ، فقط یه سوال دیگه ، آیا امکان داره درایور گرافیک اینتلی که دارم هم آپدیت شده باشه؟
اگه آره نسخه قدیمی واسه لینوکسشو چجوری بگیرم؟

دارای دیدگاه آبان 4, 1393 توسط salyvirus (75 امتیاز)

راستی میشه دلیل این که هندی رو نسبت به اوبونتو روی لپ تاپ ترجیح میدی بدونم؟

دارای دیدگاه آبان 5, 1393 توسط nima (986 امتیاز)
ویرایش شده آبان 5, 1393 توسط nima

خواهش میکنم.
واما درایور گرافیک شما باید بگم که وقتی یک کاربر میره و لینوکسش را آپدیت میکنه همه سیستم آپدیت میشند با همه نرم افزارهاش فقط تو محیط kde میشه انتخاب کرد البته در بعضی از توزیعها. و در باره درخواست اول شما باید بگم که نسخه قدیمی یا درایور قدیمی شما همون زمانی که اول نصب کردی شناسایی شده یعنی به عبارت دیگه روز اولی که لینوکس را روی لپ تاپ خودتون نصب کردین درایور اون هم همزمان شناسایی و نصب شده است. که شما به دنبال آپدیت کردن سیستم درایور را به اصطلاح ورژن اونو بالا آوردی. حالا اگر خیلی میخواهی از ورژن قدیمی استفاده کنی یک راه آزمایشی روبروی شما میگذارم که اگر نتیجه بده خوب مشکل شما حل میشه ولی اگر نتیجه نداد یا سیستم شما بالا نیامد باید مجددا لینوکس را نصب کنید. راه آزمایشی اینه که شما درایور جدید را پاک کنی تو software center برو به بخش گرافیک ویا اگر داشت بخش درایور و بگرد تا درایور آپدیت شده پیدا کنی راهش هم ساده است تو همون سافت ور سنتر هر نرم افزاری را که از قبل نصب باشه یا جدیدا نصب کرده باشی یک تیک به رنگ سبز پایین سمت چپ نام نرم افزار نشون میده ببین درایور گرافیکتو از این راه پیدا کن و پاک کن بعد ری استارت کن اگر بالا بیاد که نشون میده همون درایور قدیمی را شناخته معمولا نام نرم افزاری که درایور قدیمی را میشناسه vesa و یکی دیگه هست که من نام اون یکی شو الان یادم نمیادو اگر بالا نیاد باید مجددالینوکس نصب کنی و البته قبلش بک آپ حتما از برنامه هایت بگیر.و بعددرایور راپاک کن.
و اما سوال دوم شما علت اینکه هندی را ترجیح میدهم به خاطر اینه که از میزکار xfce استفاده میکنه
و همچنین برای کامپیوتر های قدیمی هستش و میسازه دیگه من زوبونتو را امتحان کردم خیلی بد قلق نیست.با همون درایور vesa خوب کار میکنه. برای همین xfce را میپسندم. حتی برای خودم.

دارای دیدگاه آبان 5, 1393 توسط salyvirus (75 امتیاز)

خیلی خیلی ممنون.

سرور مجازی لینوکس

2,165 سوال

12,232 پاسخ

3,443 دیدگاه

9,388 کاربر

...