با ثبت نام در سایت از مزایای اعضا بهره مند شوید!

چگونه منوی xfce را ثابت نگه داریم

+2 امتیاز
171 بازدید
سوال شده آبان 5, 1393 در میزکارها توسط nima (986 امتیاز)
ویرایش شده آبان 5, 1393 توسط nima

با سلام
من از میز کار xfce بدم نمیاید اما یک مشکلی دارم و اونم اینه که وقتی نشان موس به سمت پایین صفحه میرسه یک سینی یا اگر بشه به ان اسم منو را بگذاریم ظاهر میشود و تا نشان موس را از روی ان برمیدارم منو پایین میره یا به اصطلاح محو میشه . درخواستی که دارم اینه که چه طور میشه این منوی پایین دسکتاپ xfce را کاری کنم ثابت بمونه یعنی همیشه دیده بشه و با کنار رفتن نشان موس محو نشود.
چه کار کنم تا این منو پایینی همیشه ثابت باشد.

دارای دیدگاه آبان 6, 1393 توسط indus (1,273 امتیاز)

یه عکس بذاری بهتره! سینی چیه؟

دارای دیدگاه آبان 6, 1393 توسط nima (986 امتیاز)

دستت درد نکنه ایندوس که جواب دادی داشتم ناامید میشدم .
اینم لینک
فلش موس دقیقا روی همون منو یا سینی یا هر چی که اسمش هست وجود داره. اگر میشه کاری کنم اون ثابت بمونه و با حرکت موس محو نشه خیلی عالیه.

1 پاسخ

0 امتیاز
پاسخ داده شده آبان 6, 1393 توسط hossein (9,007 امتیاز)

اگه اشباه نکنم اسم اون نوار ابزار پایین docky بود.
اون رو اگه بتونین پاک کنین و Cairo dock رو جایگزینش کنینی بهتره

دارای دیدگاه آبان 6, 1393 توسط nima (986 امتیاز)
ویرایش شده آبان 6, 1393 توسط nima

تشکر از شما
آیا در Cairo dock این مشکل را ندارم؟ . یعنی ثابت میمونه یا باز با حرکت موس همون که گفتید محو میشه؟
ضمنا چه جوری میشه Cairo dock را بدست بیارم آیا تو مرکز نرم افزاری لینوکس اوبونتو هست که بشه با همه کتابخانه هایش اونو نصب کنم یا باید از سرور خارجی استفاده کنم؟
آیا docky را میشه ازطریق سیناپتیک حذف کنم؟
پاک کردن اون تا قبل از جایگزین کردن Cairo dock آسیبی به سیستم من وارد نمیکند؟ از این نظر که بعد از ریبوت کردن لینوکسم بالا نیاید یا نه خطری ندارد چه طوریه؟ کار حذف ان راحت است؟

دارای دیدگاه آبان 6, 1393 توسط indus (1,273 امتیاز)
نمایش از نو آبان 7, 1393 توسط indus

docky رو میتونی با ستاپتیک حذف کنی.اسمشو تایپ کن بعد راست کلیکو mark for remove و apply
cario هم میشه با سیناپتیک یا همون سافتور سنتر راحت نصب کرد.کافیه اسمشوتایپ کنی تو سرچ بعدش اینستال کنی.

دارای دیدگاه آبان 6, 1393 توسط hossein (9,007 امتیاز)

نیاز نیست حتما docky رو پاک کنی بعد cairo dock رو نصب کنی.
می تونی هر دو رو با هم تست کنی و اگه خوشت اومد جایگزینش کنی
توضیحات نصب رو هم indus دادن.

دارای دیدگاه آبان 6, 1393 توسط nima (986 امتیاز)
ویرایش شده آبان 7, 1393 توسط nima

سلام
تشکر میکنم از شما اما جواب شما درست نیست.البته این جواب شما خیلی الهام بخش بود برای من و امید وار شدم که میشه کاری کرد.اما جواب درست که باعث شد موفق شوم کار دیگه ای بود. برداشتن چند تیک از جلو عباراتی بود.و اما کارم را میگم تا کسانیکه همین مساله را دارند جواب داشته باشند اینجا. اولا راست کلیک میکنید روی همون پنل محو شونده در قسمت پایین xfce.بعد نشانگر موس را روی لغت panel قرار میدهید سپس یک منو باز میشه بعد باید بروید به قسمتی که نوشته panel preference بعد روی ان یک چپ کلیک میکنید یک پنجره باز میشه با نام panel میروید به تب display دو بخش دارد یکی نوشته general و پایینتر یک بخش داره که ربطی به کار ما نداره پس توضیحی نمیدم.اما بخش اول باز خودش سه بخش داره و یکی نوشته lock panel در اینجا تیک کوچیک تو مربعهای ابتدای عبارت را برمیداریم و همین طور تیک عبارات پایینتر از این عبارت را و هم تیک عبارات بالاتر را برمیداریم و بعد پنجره را میبندیم ضمنا تو تب display دو بخش دیگه هم هست نام اونها mode و output هست .جلوی هر کدوم منی کشویی هست قسمت اول سلیقه ای است چون مربوط به حالت افقی و عمودی وچیزهای دیگه هست و کاملا سلیقه ای است اما در بخش output منوی کشویی انرا باز کرده و در حالت VGA-1 قرار میدهیم سپس پنجره را میبندیم. و همه چی حله از مشکل محو پنل پایین دسکتاپ راحت میشوید.برای میزکار lxde هم در اینده راهنمایی میگذارم .چون با این کاری که کردم مشکل چند ماهه خودم حل شد.indus ازت خیلی ممنونم چون اگر اون راهنمایی اشتباه شما نبود من الهام نمیگرفتم و بعد بد جوری به گرفتاری برخورد میکردم.ان قدر توی این سایت تایپیک گذاشتم قبلا که دیگه خودم خسته شدم.هی نوشتم تو سیستمم ایکونها نورانی هستند کسی بدادم نرسید. و چیزهای دیگه در ارتباط با مشکلاتم. همش حل شد.

سرور مجازی لینوکس

2,238 سوال

56,894 پاسخ

4,516 دیدگاه

9,388 کاربر

...