با ثبت نام در سایت از مزایای اعضا بهره مند شوید!

چجوری میتونم رنجی از پورتها را به حالت listen دربیارم؟

+1 امتیاز
104 بازدید
سوال شده اردیبهشت 12, 1394 در شبکه و سرویس‌ دهنده‌ها توسط kari (225 امتیاز)
سلام

من میخام از سرویس gridftp استفاده کنم. این سرویس روی پورت ۲۸۱۱ هست. ولی موقع درخواست سرویس(در حالتی که کلاینت و سرور روی یک هاست هست) علاوه بر این دو پورت دیگه هم باز میکنه و فایلو با موفقیت انتقال میده. من یه رنجی براش مشخص کردم که از اون پورتها استفاده کنه ولی سرویس پورتهایی خارج از رنج باز میکنه و کارشو انجام میده. مشکل من زمانی هست که کلاینت و سرور روی هاستهای مجزا هستند. در این حالت ۲۸۱۱ هر دو سیستم در حالت listen هستند و علاوه بر اون هرکدوم یه پورت دیگه هم باز میکنن(بازم خارج از رنج) ولی مشکل اینه که سرور نمیخاد به این پورت که کلاینت باز کرده وصل شه و دنبال یه پورت دیگه هست. این پورتی که سرور دنبالشه تو رنجی هست که بهش گفتم. حالا اولا نمیدونم چرا کلاینت و سرور بجای این رنج میرن از خارج رنج پورت باز میکنن و دوما چرا سرور به همون پورت پاسخ نمیده و دنبال یه پورت دیگه هست. البته اینم بگم authentication و authorization را کامل انجام میده ولی تو انتقال داده به مشکل میخوره. میشه در این مورد راهنماییم کنید؟

سوال بعدیم اینه که حالا میخوام این رنج را دستی به حالت listen دربیارم ببینم از این طریق حل میشه یانه، چجوری بذارمشون تو حالت listen؟
دارای دیدگاه اردیبهشت 20, 1394 توسط kari (225 امتیاز)
حل شد

مشکل از پورت نبوده، (در واقع پورتی در این رنج باز میکرد ولی تو خروجی netstat اونو نشون نمیداد)، بلکه مشکل این بود که سرور سعی میکرد داده ها رو به اینترفیس لوپ بک کلاینت بفرسته یعنی خود کلاینت اینجوری خواسته بود. رفتم تو /etc/hosts سطرهایی که مال اینترفیس لوپ بک بود را کامنت کردم و اینترفیسی که با سرور در ارتباط بود را نگهداشتم. اینجوری وقتی کلاینت به سرور اعلام میکنه به کدوم اینترفیس و کدوم پورتم بفرست این اینترفیسو اعلام کرده و فایل با موفقیت منتقل شد

پاسخ شما

نام شما برای نمایش - اختیاری
حریم شخصی : آدرس ایمیل شما محفوظ میماند و برای استفاده های تجاری و تبلیغاتی به کار نمی رود
سرور مجازی لینوکس

2,195 سوال

35,662 پاسخ

4,200 دیدگاه

9,388 کاربر

...